Zajímavosti

Tyto koberečky zde vystavené jsem vyráběla vždy  již pro konkrétního člověka, pro danou příležitost, nebo přesně do interiéru a vždy jsem s ním chtěla udělat radost....

 

Každý kobereček, či předložka, nebo podložka, je originál. Zpracovávám hlavně staré cíchy, prostěradla, ubrusy, košile, trika. Velkou část času zabere příprava materiálu ke tkaní. Trhám nebo stříhám a řežu takzvaný nekonečný proužek, který bývá max. 2 cm silný.Ten pak navinu na tkací jehlu a již tkám a hraji si s barvami.....  

Pokud vám žádný z nabízených modelů nevyhovuje, nebo chcete utkat svůj "sen" z vašeho dodaného materiálu, i to je po domluvě možné.

Nejdále zatím moje koberečky doputovaly do USA a to do Montany a Californie. Další z těchto koberečků je v Hořicích, jeden na jachtě, a další krásně vánočně zdobil stůl mých přátel Š a L. Některé jsou zas naopak úplně blízko, protože je mají moji blízcí. S jedním koberečkem jsem si zas vyhrála tak, aby znázorňoval logo jedné nejmenované firmy.

Občas taky trochu zaexperimentuji, aby tkaní abylo pestré a zajímavé. Ve spolupráci se šikovnou kamarádkou Tamarou jsme tak vytvořily (já utkala, a ona ušila) krásný set prostírání, ubrus a kobereček v setu. A taky kabelku a kapsář.  Když je nápad (můj)  a šikovné ruce (její), jde všechno!

Chtěla bych Vás seznámit taky s jednou velmi skvělou firmou, která se zabývá výrobou matrací pro zdravé spaní a napsala o mých koberečcích :

http://nejfuton.cz/blog/2015/04/cajkarka-a-hadraky/